Leden 2011

Gorgonops (Gorgonopsid)

31. ledna 2011 v 20:25 | Hrommi a Abby
Gorgonops (Gorgonopsid)
Celé jméno: Gorgonops longifrons; Gorgonops torvus
Období: pozdní Perm
Oblast: jižní Afrika
Potrava: masožravec
Velikost: 3-4 metry
Stupeň nebezpečí: 3 - velikost; rychlost; síla
Posledně zaznamenáno: 1x6
V epizodách: 1x1; 1x6

Gorgonops je vyhynulý masožravý plaz, který obýval jižní část Afriky v pozdním období Permu a ve své době to byl nejobávanější živočich na Zemi. Také se někdy označuje jako permský vlk. Tak se mu říká ale jenom kvůli jeho vychytralosti, vytrvalosti hledat kořist a rychlosti (až 50 km/h), protože v žádném případě nezakládal smečky či menší skupiny a ani způsobem lovu se vlkovi nepodobá. Gorgonops se označuje jako plaz podobný plazům, ovšem savcům se podobá víc než právě plazům, do kterých se řadí. Měl totiž například rozčleněné zuby nebo vyvinuté ušní kůstky, což znaky specifické pro savce a ne pro plazy. Také si například velmi netipicky odnáší kořist na stromy, jako dnešní leopardi. Při lovu se zaměřuje na slabá místa kořisti jako je krk, hlava či oblast srdce. Tato místa se pak snaží prokousnout svými dvanácticentimetrovými tesáky, podobnými jako měl Smilodon, čili šavlozubý tygr. Velikou záhadou Gorgonpse je, proč z ničeho nic vyhynul během Permu, tedy období, kdy se i poprvé objevil. Dnes už je to téměř 150 let od doby, co ho paleontolog Richard Owen poprvé objevil a vědci si stále lámou hlavu s touto otázkou.

V seriálu

Vstoupil do přítomnosti skrze anomálii v Údolním lese. Gorgonopsid napadl Helen Cutterovou v nákupním středisku. Poté se vrátil zpět anomálií. Anomálie se otevřela znovu po osmi letech. Gorgonopsid znovu prošel skrz. Zabil krávu a dotáhl ji na strom. Zničil kamion. Také zaútočil na dům Bena Trenta a na místní školu. Naštěstí bez obětí. Stephen ho pronásledoval, setkal se s ním ve škole, kde ho nakonec.. zranil, Stephen omdlel. Gorgonopsid utekl zpátky do lesa. Cutter a tým ho hledali, zaútočil na ně, když to nejméně čekali. Naštěstí se tam v pravou chvíli objevil Stephen Hart, srazil do autem. Myslel si, že ho zabil, mýlil se. Nakonec ho musel zastřelit. (Epizode 1.1)
Tom Ryan, jeho muži, Nick a Helen Cutter se vrátili do období Permu, postavili tábor,který před pěti let navštívil. (První díl) Jsou pronásledováni Budoucím predátorem. Mají jeho potomky, ty svým pištěním přivolají matku. Predátor zabije Ryana a jeho muže. Mezitím přijde Gorgonopsid, který zabije mláďata predátora. Predátor a Gorgonopsid se tak pustí do boje. Predátor je hbitý, dostává se na jeho hřbet, poškrábe ho, několikrát ho kouskne do krku. Gorgonopsid nakonec vyhrává díky své váze i přes to, že přišel o jedno oko. Gorgonopsid má predátora jako svačinku. (Epizode 1.6)Primeval s04e06 Download

30. ledna 2011 v 12:47 | Ahena
Na ulozto.cz je nahrán šestý díl čtvrté série ze dne 29. 1. 2011.

Příjemnou zábavu


Primeval Hlášky 3x7

28. ledna 2011 v 21:20 | Abby
Abby: Jacku? Kde je Rex?
Jack:  U kámoše, půjčil si ho. - Miluje ještěrky.
Abby: Ty Idiote!
-------------

1. Skákající ještěrka

28. ledna 2011 v 14:39 | Ahena
Ep1
Stručný popis
Tým se poprvé setkává v důsledku záhady v Údolním lese. Profesor Nick Cutter a jeho pomocník Stephen Hart žijí obyčejné životy do doby, kdy je zastaví Connor Temple, asociální student žijící ve světě konspiračních teorií. Abby Maitland je pracovnice v ZOO, se specializací na ještěry. Netuší však, že se jejich životy střetnou.

Detailní popis
Epizoda začíná před osmi lety, kdy z lesa vyběhne pravěké zvíře, které chce zabít Helen Cutter. Nenachází pomoci, jelikož se situace se odehrává v noci.

Přítomnost
Stephen a Nick Cutter jsou zastaveni mladým studentem Connorem Templem, který má podle všeho nezvratné důkazy o existenci neznámých entit, které se vyskytují v Údolním lese. Nick považuje mladíka za šíleného, především když se snaží vysvětlit svoji teorii o zavlečení organismu, ze kterého se vyvinulo lidstvo, mimozemskými bytostmi.

V tom okamžiku se pracovnice ZOO, Abby Maitland, dozvídá, že její místo v projektu plazů je v ohrožení, jelikož další sponzor odmítl svoji účast. Při rozhovoru se šéfem ji zaujme jedna žádost od chlapce. Píše, že v lese našel zvláštní druh ještěra. 
Abby nachází u mladého chlapce naprosto neznámý druh živočicha, kterého nikdy neviděla. Domnívá se, že chlapec objevil nový druh. Požádá jej, aby ji dovedl na místo nálezu.

Cutter, Stephen a Connor jsou na místě a odhalují těžko uvěřitelné důkazy. kdo by nastražil rozbitý plot a rozdrásaný kamion. Tímto se případ stane záhadou, kterou chtějí vyřešit. Nick se v hotelovém baru setkává s Claudií Brown, pracovnice nitra, která prověřuje případ o monstru. Ukazuje se, že jdou po stejné věci, z toho důvodu se k nim Claudia přidá a jdou pátrat po záhadném tvorovy společně. V tomto případě se velmi hodí Stephovi schopnosti stopovat zvířata v jakémkoliv terénu. Objevují mrtvou krávu v koruně stromů a zjišťují, že se kompas naprosto pomátl.

Abby narazí na Scutosaura, kde se střetne se skupinou Cuttera. Není to však dinosaurus, kterého hledají. Scutosaurus je totiž býložravec, což by nevysvětlovalo krávu na stromě.

Po té, co šli navštívit mladého chlapce, který přežil napadení masožravým dinosaurem, se vracejí s novými důkazy, které ukazují na možnost průchodu více bytostí. Když se vracejí, Scutosaurus se vyděsí a běží k anomálii, tou také projde. Místo zajistí armáda.
Abby a Cutter jsou odvedeni do ministerstva vnitra, kde se poprvé setkají s Jamesem Lesterem. Nick se snaží vysvětlit svoji teorii. V té tvrdí, že jde o planetu Zemi před mnoha milióny let. Lester je arogantní úředník, který si Cuttera na první pohled nezamiloval. Hmatatelně to mezi nimi skřípe. Nakonec však získá povolení z průzkumné misi.

V té době Steph a Connor prozkoumávají les a hledají případné stopy. Cestou se snaží Connor získat od Stephena nějaké informace o Abby. Objevují stopy, které ukazují, že je zde větší nebezpečí v podobě masožravého Gorgonopsida.

Cutter s kapitánem Ryanem prochází do minulosti, kde je natolik uchvácen prostředím a snahou najít svoji ženu, že i přes hrozbu slábnoucí anomálie se nechce navrátit. Ryan jej však nechce opustit. To donutí Nicka proskočit anomálií. Hned poté se uzavře.
Gorgonopsid však neprošel a rozzuřen běží na místo plné lidí. Vojáci se jej snaží zastřelit, ale účinně jej zneškodní až Stephen autem.
Na konci dílu se objeví Helen, která Cutterovi věnuje živou Ammonites. Nick se snaží Helen chytit, ale ta zmizí ve tmě.

Sledovanost
7,09 miliónů diváků

Oblíbená hláška
Connor: Každý den člověk nepotká holku - a dinosaura.EPIZODY

28. ledna 2011 v 14:36 | Ahena
1
2. ZAMOŘENÍ V PODZEMÍ
3. HELEN SE OZÝVÁ
4. DODO
5. PTERODAKTIL
6. NEPŘÍTEL Z BUDOUCNOSTI
2
1. TRABLE V NÁKUPNÍM CENTRU
2. LARVY, TO SNAD NE!
3. KOČIČÍ BOJ
4. NEPŘÍTEL Z BUDOUCNOSTI
5. SILURSKÉ PÍSKY
6. MAMUT NA DÁLNICI
7. ZRÁDCE OBJEVEN
3
2. STRAŠIDELNÝ DŮM
3. VZPOURA V NEMOCNICI
4. GIGANTICKÉ PROBLÉMY
5. FUNGUS
6. PTAČÍ BOJ
7. PRAVĚKÝ RYTÍŘ
8. NOVÝ NEPŘÍTEL Z BUDOUCNA
9. PRAVĚKÉ STÁDO
10. ZÁCHRANA NAŠICH PŘEDKŮ
4
2. ZAŘAZENÍ DO SPOLEČNOSTI
4. ZPĚT DO ŠKOLNÍCH LAVIC
5. TROŠKU VĚTŠÍ KROKODÝL
6. ZACHRAŇTE SVATBU
7. ZJIŠTĚNÍ2.
4.
6.

Kaprosuchus

28. ledna 2011 v 14:17 | Hrommi
Kaprosuchus
Celé jméno: Kaprosuchus saharicus
Období: svrchní Křída
Oblast: Sahara; Niger
Potrava: masožravec
Velikost: délka 6 metrů
Stupeň nebezpečí: 4 - velké kly; obratnost
Posledně zaznamenáno: první setkání s ARC (4x2)
V epizodách: 4x2

Kaprosuchus je vyhynulý druh pozemního krokodýla, který žil v období svrchní Křídy. Musel být velmi nebezpečný díky své obratnosti, velikosti a velkým silným klům po stranách hlavy. Mimo klů a obyčejných zubů měl Kaprosuchus ještě šest větších, neobvykle ostrých zubů. Čtyři tyto zuby měl v čelistech a skvěle do sebe zapadaly. Dva zbylé byly ale po vnějších stranách horní čelisti, podobně jako jeho kly. Měl také silnou šupinatou kůži, která byla okolo očí poněkud silnější. Kaprosuchus pobýval na území dnešní Sahary a státu Niger. Právě v Niger se našla první fosílie tohoto tvora - téměř kompletní lebka. Nálezci lebky (Paul Sereno a Hans Larsson) Kaprosucha označili přezdívkou BoarCroc (Medvědí krokodýl) a v roce 2009 ho publikovali v ZooKeys (encyklopedie zvířat) jako rod mahajangasuchid, do kterého patří i další pravěcí krokodýli ze Sahary jako je Anatosuchus nebo Laganosuchus.


Pteranodon

27. ledna 2011 v 19:53 | Hrommi
Pteranodon
Období: Křída
Oblast: Evropa a Severní Amerika
Potrava: masožravec
Rozpětí: 7,5 m
Stupeň nebezpečí: 3 - neměl zuby; jedno z největších rozpětí křídel
Posledně zaznamenáno: první setkání s ARC (1x5)
V epizodách: 1x5

Pteranodon byl jedním z pterosaurů s největším rozpětím. Neměl zuby a živil se podobně jako pelikán, nabíral ryby do zobáku a polykal je vcelku. Poprvé byl objeven v roce 1876 americkým paleontologem O. C. Marshem. Prý měl rozpětí 9 m, nijak takto velký kus pak ale už objeven nebyl. Jen spodní čelist měřila 1,5 metru. Na hlavě měl Pteranodon výrazný dlouhý výrůstek, který zřejmě sloužil ke koordinaci při letu. Dnes jsou Pteranodon společně s jeho příbuzným Pterodactilem hity v několika známých filmech jako je Jurský Park. To ale není zcela správné, protože ani jeden z nich nebyl nijak výrazně nebezpečný. 


Primeval Season 4 Epizode 5 Online Cz titulky

27. ledna 2011 v 18:26 | Abby
Tento díl byl nahrán na megavideo, které je známé svým limitem. Jak limit obejít? Jednoduché. Stačí se řídit podle návodu a můžete neomezeně koukat.
 1. Najeďte na tyto stránky - Sem!
 2. Zaregistrujte se (Vše je zdarma, a mám to prověřené nebojte) 
 3. Poté se přihlašte.
 4. Do tohoto políčka "Insert megavideo.com url below" vložte adresu videa z megavidea, v našem případe url dílu 4x4: http://www.megavideo.com/?v=JC0H6G65
 5. A pak jen čekejte, než se vám samotné video načte. A poté se můžete dívat na celý díl i filmy bez omezení.
Ještě jen malé upozornění, ta stránka tv.wrzuc. to mi špatně funguje na opeře, proto na ní chodím přes mozzilu.

V celém článku najdete díl 4x5. Anglicky s českými titulky.

Hesperornis

27. ledna 2011 v 18:10 | Hrommi
Hesperoris
Období: svrchní Křída
Oblast: Severní Amerika
Potrava: masožravec
Velikost: výška až 2 metry
Stupeň nebezpečí: 3 - rychlý; mrštný; útočný; ostré zuby
Posledně zaznamenáno: první setkání s ARC (1x3)
V epizodách: 1x3

Hesperornis byl nelétavý vodní pták žijící v období svrchní Křídy. V čelistech měl mnoho malých ostrých zubů, které mu pomáhaly usmrtit ryby, které lovil a kterými se živil. Měl dlouhý krk a dlouhé nohy. Mezi svými čtyřmi prsty na každé noze měl plovací blány, díky kterým se rychle a mrštně pohyboval i pod vodou. Hnízdil na vrcholcích nízkých skal poblíž vody. V seriálu byl i přes jeho touhu po masu poměrně plachý. První exemplář byl objeven roku 1871 paleontologem O. C. Marshem, když šel Marsh spolu s deseti svými studenty dělat vykopávky do Kansasu, kde Marsh už předtím nalézal fosílie pravěkých tvorů. Tento nález byl velmi užitečný, protože byl Hesperornis chybějícím článkem k porozumění pravěké ptačí existence. Další fosílie se postupně nalézali v Kanadě a znovu v Kansasu. Dnes je Hesperornisova kostra téměř celá kompletní.Coelurosauravus

27. ledna 2011 v 15:47 | Ahena
Coelurosauravus
Období: Pozdní Perm
Oblast: Německo, Madagaskar
Potrava: Býložravec
Velikost: 40 cm
Stupeň nebezpečí: 1
Posledně zaznamenáno:
V epizodách

Přezdívaný též jako "Létající ještěrka". Je znám jako jeden z prvních okřídlených ještěrů. Avšak jeho křídla nesloužily k létání, ale k plachtění.
Měl špičatý čumák a dlouhé, ploché tělo přizpůsobené ke zmíněnému plachtění.Embolotherium

27. ledna 2011 v 15:11 | Hrommi
Embolotherium
Období: pozdní Eocén
Oblast: Mongolsko
Potrava: býložravec
Velikost: výška 2,5 metru; váha 2 tuny
Stupeň nebezpečí: 2 - velikost; mohutnost
Posledně zaznamenáno: první setkání s ARC (3x9)
V epizodách: 3x9

Embolotherium je vyhynulý býložavec, podobný nosorožcům, který žil v Mongolsku během pozdního období Eocénu. Tento živočich se dá nejlépe rozpoznat podle velkého kostnatého výčnělku na konci hlavy, který se podobal beranidlu. Výčnělek se zřejmě nepoužíval k boji, protože ikdyž byl křehký, žádný z nalezených nebyl poškozen. Možná mohl sloužit k vábení samic nebo dával různé signály. Embolotherium byl 2 tuny těžký a asi 2,5 metru vysoký. Jeho délka není známa, protože z fosílií se dochovalo jen 12 lebek, několik čelistí a pár dalších kosterních prvků, takže se samotná kostra zatím nemůže zcela dokončit.


Smilodon

27. ledna 2011 v 15:04 | Ahena
Smilodon
Období: 2,5 milionu let
Oblast: Severní a Jižní Amerika
Potrava: Masožravec
Velikost: 1,8 m
Další druhy: Smilodon gracilis, Smilodon fatalis, Smilodon populator
Stupeň nebezpečí: 4; rychlý a silný predátor
Posledně zaznamenáno: 2x7
V epizodách: 2x3, 2x6, 2x7

Tento ve smečkách lovící predátor je charakteristický převážně svými dlouhými tesáky, čímž si vysloužil jméno "Šavlozubý tygr". S dnešními tygry však mnoho společného nemá.
Smilodon měl krátké, dobře klenuté, silné končetiny a kratší ocas. Zajímavostí jsou jeho čelisti, které dokázal otevřít až do úhlu 120 stupňů. Naproti ostatním kočkám a jeho konstituci neměl tak silný stisk, nejspíše aby se jeho tesáky nezlomily.

Důsledek vyhynutí není znám. Spekuluje se o vymizení potravy, změny přirozeného prostředí, nebo zavlečení nějaké nemoci.Ammonites

27. ledna 2011 v 14:17 | Hakky
Ammonites
Období: Silur a Devon 
Oblast: Moře (všechny, ale jiné druhy) 
Potrava: ryby a korýši
Výška napříč: 0,6 metrů
Stupeň nebezpečí: 0 
Posledně zaznamenáno: 2x7
V epizodách: 1x1, 2x7

Ammonites je zaniklá skupina mořských zvířat podtřídy Ammonoidea ve třídě Cephalopoda, která zanikla v období Křídy. Ammonites a jejich druh se pravděpodobně živil se rybami, korýši a jinými malými bytostmi; zatímco on sám byl loven takovými mořskými plazy jako je mosasaurs. Na zkamenělých pozůstatcích byly nalezeny značky zubů od útoků.
Scutosaurus

27. ledna 2011 v 13:55 | Werí
Scutosaurus
Období: Pozdní Perm
Oblast: Rusko
Potrava: Býložravec
Velikost: 3 m
Stupeň nebezpečí: 2
Posledně zaznamenáno: 2x7
V epizodách: 1x1, 1x6, 2x6, 2x7

Scutosaurus patřil ke skupině pancéřem-pokrytých permských pareiasaurů, příbuzným se želvami. Jejich rodové jméno vzniklo podle obrovských plátů kostěného charakteru (osteodermis) na jejich kůži, používaných na obranu proti predátorům. Ale nejvíce neobvyklá věc na nich, byly tvrdé lebeční ornamenty, s podivnými boulemi a vyvýšeninami. Byli tvrdé téměř jako rohy nosorožců. Na rozdíl od většiny plazů, měl podsadité nohy přímo pod tělem, aby udrželi jeho ohromnou váhu.

Tato hrůzně vypadající zvířata byla ve skutečnosti neškodnými býložravci, dobře adaptovanými na suché podnebí, které se nacházelo na většině povrchu Pangei. Byla to společenská zvířata migrující v obrovských skupinách. Měli listům podobné zuby s více hroty, které měli i iguanodoni a ostatní býložraví plazi a objemná těla, která mohla ochránit rozsáhlý zažívací trakt.

Ačkoliv původně byli popsání správně jako pareiasauři, je tento druh nazván v díle, ve kterém se objeví, jako dinosaurus. Přestože byl založen na těžkém obrněném druhu nazvaném Scutosaurus karpinskii, který žil asi před 260 miliony lety v Rusku, velikost Scutosaura v epizodě byla přehnaně zveličená. Byl popsán jako pět nebo šest tun vážící, velký asi jako slon. Ve skutečnosti byl pravý Scutosaurus o hodně menší. Ne delší než 3 metry.


Giganotosaurus

27. ledna 2011 v 13:39 | Hrommi
Giganotosaurus
Období: Křída
Oblast: Jižní Amerika (Patagonie)
Potrava: masožravec
Velikost: 14 m
Stupeň nebezpečí: 5 - jeden z největších masožravých dinosaurů
Posledně zaznamenáno: první setkání s ARC (3x4)
V epizodách: 3x4

Giganotosaurus je zatím druhým největším ze všech dosud objevených masožravých dinosaurů, když větší už je jen Spinosaurus. Poprvé byl objeven teprve v roce 1993. Lovil vlastní kořist, ale také dokázal zahnat jiné dravce a zmocnit se jejich úlovku. Ve své velikosti předstihl i obávaného Tyranosaura Rexe. Měl velice protáhlou a tvrdou lebku. Narozdíl od Tyranosaura byl Ginotosaurus poměrně hloupý - měl skoro o polovinu menší mozek. Vážil kolem 7 tun a pohyboval se rychlostí až 50 km/hod.


Mamut

27. ledna 2011 v 13:32 | Hakky a Ahena
Mamut
Období: Doba ledová
Oblast: severní, střední i západní Evropa, Severní Amerika a severní Asie
Potrava: Býložravec
Velikost: 4 m
Váha: 6 - 8 tun
Stupeň nebezpečí: 3
Posledně zaznamenáno: 4x2
V epizodách: 2x6, 4x2

Největší mýlkou veřejnosti je nevědomost pravé výšky mamuta. Považuje se za mnohem větší než opravdu byl. Existovalo mnoho druhů a nejčastější z nich dosahoval výšky dnešních slonů indických. U východní Sibiře byl nalezen trpasličí mamut, který dosahoval výšky 1,8 metru.

Typickým znakem mamutů jsou dlouhé kly, které se nejspíše vyvinuly z předních zubů. Mimo nich má v tlamě čtyři stoličky. Na každé dvě. V době ledové jej pokrývaly dlouhé, husté chlupy.

Na začátku roku 2011 Japonsko vyhlásilo, že by měli Mamuty oživit do roku 2015.


Primeval Season 4 Epizode 4 Online Cz titulky

26. ledna 2011 v 22:15 | Abby
Tento díl byl nahrán na megavideo, které je známé svým limitem. Jak limit obejít? Jednoduché. Stačí se řídit podle návodu a můžete neomezeně koukat.
 1. Najeďte na tyto stránky - Sem!
 2. Zaregistrujte se (Vše je zdarma, a mám to prověřené nebojte) 
 3. Poté se přihlašte.
 4. Do tohoto políčka "Insert megavideo.com url below" vložte adresu videa z megavidea, v našem případe url dílu 4x4: http://www.megavideo.com/?v=JC0H6G65
 5. A pak jen čekejte, než se vám samotné video načte. A poté se můžete dívat na celý díl i filmy bez omezení.
Ještě jen malé upozornění, ta stránka tv.wrzuc. to mi špatně funguje na opeře, proto na ní chodím přes mozzilu.

V celém článku najdete díl 4x4. Anglicky s českými titulky.

Primeval Season 4 Epizode 2 Online CZ titulky

26. ledna 2011 v 22:13 | Abby
Tento díl byl nahrán na megavideo, které je známé svým limitem. Jak limit obejít? Jednoduché. Stačí se řídit podle návodu a můžete neomezeně koukat.
 1. Najeďte na tyto stránky - Sem!
 2. Zaregistrujte se (Vše je zdarma, a mám to prověřené nebojte) 
 3. Poté se přihlašte.
 4. Do tohoto políčka "Insert megavideo.com url below" vložte adresu videa z megavidea, v našem případe url dílu 4x4: http://www.megavideo.com/?v=JC0H6G65
 5. A pak jen čekejte, než se vám samotné video načte. A poté se můžete dívat na celý díl i filmy bez omezení.
Ještě jen malé upozornění, ta stránka tv.wrzuc. to mi špatně funguje na opeře, proto na ní chodím přes mozzilu.

V celém článku najdete díl 4x2. Anglicky s českými titulky.

Primeval Season 4 Epizode 1 Online Cz titulky

26. ledna 2011 v 22:10 | Abby
Tento díl byl nahrán na megavideo, které je známé svým limitem. Jak limit obejít? Jednoduché. Stačí se řídit podle návodu a můžete neomezeně koukat.
 1. Najeďte na tyto stránky - Sem!
 2. Zaregistrujte se (Vše je zdarma, a mám to prověřené nebojte) 
 3. Poté se přihlašte.
 4. Do tohoto políčka "Insert megavideo.com url below" vložte adresu videa z megavidea, v našem případe url dílu 4x4: http://www.megavideo.com/?v=JC0H6G65
 5. A pak jen čekejte, než se vám samotné video načte. A poté se můžete dívat na celý díl i filmy bez omezení.
Ještě jen malé upozornění, ta stránka tv.wrzuc. to mi špatně funguje na opeře, proto na ní chodím přes mozzilu.

V celém článku najdete díl 4x1.

Primeval Online díly

26. ledna 2011 v 21:56 | Abby

1. Epizoda - Skákající ještěrka - ONLINE
2. Epizoda - Zamoření v podzemí - ONLINE
3. Epizoda - Helen se ozývá - ONLINE
4. Epizoda - Dodo - ONLINE
5. Epizoda - Pterodaktil - ONLINE
6. Epizoda - Nepřítel z budoucnosti - ONLINE1. Epizoda - Trable v nákupním centru - ONLINE
2. Epizoda - Larvy to snad ne! - ONLINE
3. Epizoda - Kočičí Boj - ONLINE
4. Epizoda - Nepřítel pod vodou - ONLINE
5. Epizoda - Silurské písky - ONLINE
6. Epizoda - Mamut na dálnici - ONLINE
7. Epizoda - Zrádce objeven - ONLINE1. Epizoda - Pravěký krokodýl - ONLINE
2. Epizoda - Strašidelný dům - ONLINE
3. Epizoda - Vzpoura v nemocnici - ONLINE
4. Epizoda - Gigantické problémy - ONLINE
5. Epizoda - Fungus - ONLINE
6. Epizoda - Ptačí boj - ONLINE
7. Epizoda - Pravěký rytíř - ONLINE
8. Epizoda - Nový nepřítel z budoucna - ONLINE
9. Epizoda - Pravěké stádo - ONLINE
10. Epizoda - Záchrana našich předků - ONLINE
4
1. EPIZODA - ONLINE
2. EPIZODA - ONLINE
3. EPIZODA - ONLINE
4. EPIZODA - ONLINE
5. EPIZODA - ONLINE
1. EPIZODA - OBTÍŽNÝ HMYZ
2. EPIZODA - DÍL
3. EPIZODA - DÍL
4. EPIZODA - DIL
5. EPIZODA - DÍL
6. EPIZODA - DIL