Únor 2011

5. série

9. února 2011 v 12:16 | Abby |  Novinky o seriálu
Čtvrtá série nám pomalu skončila. Kompletní sérii ke stažení najdete v menu Ke Stažení. Série nám skončila zajímavých dějovým rozuzlením. Dozvěděli jsme se, že Gideon byl vlastně otec Matta a Matt pocházel z budoucnosti. Vrátila se na jeden díl Jenny a Danny je Ethanův bratr. Něco se začalo dít s anomálie, což může vést ke konci světa. Nějakým způsobem v tom má prsty Phililp. 

Více se dozvíme v květnu v nové páté sérii.

Titanis

2. února 2011 v 19:17 | Hrommi
Titanis
Celé jméno: Titanis walleri
Období: Pliocén; Pleistocén
Oblast: Jižní a Severní Amerika
Potrava: masožravec
Velikost: výška 2,5 metru; váha 130 kg
Stupeň nebezpečí: 4 - dokonalý zabiják
Posledně zaznamenáno: 4x7
V epizodách: 3x6; 4x7

Tohoto nelétavého dravého ptáka by jste asi za svou andulku nevyměnili, ovšem určitě si zaslouží vaší pozornost. Byl to totiž právě Titanis, kdo byl ve své době nejobávanější dravec. Ale jak to? Ani plaz, ani savec, ale pták. Jak je jenom možné, že se z ptáka mohl stát tak úspěšný dravec? Proč měl před ostatními třetihorními dravci na Americkém kontinentu takový respekt, že mu přenechávali kořist? Jak to, že ve své době neměl žádnou konkurenci?
Odpověď je jednoduchá. Byl to vrcholový dravec s jediným cílem Najít - Zabít - Sníst. A byl k tomu také velmi dobře uzpůsoben. Měl tělo opravdového zabijáka. Měl dvě silné pružné nohy, které mu dovolovaly vyvinout rychlost až 70 km/h! Tyto nohy měl zakončené silnými ostrými drápy, které se podobaly těm, co měli velociraptoři. Ty mu pomáhaly udržet kořist na zemi tak, aby do ní mohl zasazovat smrtelné rány svým sedmdesáticentimetrovým zahnutým zobákem. Protože jako většina ptáků neměl zuby, rozdrcoval hranou zobáku kosti a předem oddělené maso polykal vcelku. Ale i když byl Titanis na vrchlu potravního řetězce, i jeho přemohla matka příroda. Předpokládá se, že vyhynul na přelomu doby ledové vlivem toho, že se nestihl adaptovat na chladnější podnebí. A toho vyplívá jedno rčení: Velikost není všechno...