3. Pravěký krokodýl

8. března 2011 v 16:01 | Hrommi
Stručný popis
V londýnském muzeu se otevře anomálie a projde nebezpečný pravěký tvor - Pristichampsus. Tým se ale dostává do problémů až ve chvíli, kdy Pristichampsus uteče do centra Londýna. Nakonec se týmu podaří vrátit tvora zpátky do anomálie. V tomto díle se také poprvé potkáváme s novými členy týmu: Sarah Page a Hilary Becker. Také se zde poprvé objeví Christine Johnsonová - nová koordinátorka vojenské spolupráce s ARC.

Detailní popis
 • V londýnském muzeu se otevře anomálie. Hned se ale zavře, takže ARC nemá tušení, že tam někdy nějaká byla. Každopádně to je podivné.

 • Lester do týmu přijímá nového člena - Hilary Beckera, který má zajišťovat, aby se nikomu z týmu už nic nestalo. Tímto rozhodnutím se Lester snažil zareagovat na smrt Stephena.

 • V muzeu, kde se předtím objevila ta nestabilní anomálie, přednáší školákům o starém egyptě mladá egyptoložka Sarah Pageová. Po skončení přednášky se od své nadřízené dozví, že se exponát "sluneční klec", kterou se Sarah snaží už dlouho pochopit a rozluštit, stěhuje jinam.

 • Nick je flustrovaný ze smrti Stephena a obviňuje se, že udělal málo pro to, aby ho zachránil. Už několikátý den žije v ARC a je na tom dost špatně. Proto se ho Jenny snaží alespoň trochu utěšit.

 • V muzeu se znovu otevře anomálie a to ve chvíli, kdy paní Marion (nadřízená Sarah) kontroluje exponáty, jestli jsou v pořádku. Uvidí za rohem jasné světlo a ze zvědavosti se jde podívat blíž. Spatří anomálii, která se otevřela přímo v exponátu "sluneční klec". Šla ještě blíž k anomálii. To ale neměla dělat, protože ji rázem něco zabilo. O téhle anomálii se již ARC dozvěděla.

 • Tým doprovázený kapitánem Beckerem a skupinou vojáků objeví v tělo paní Marion a všem je rázem jasné, že tady zabíjelo zvíře. Vědí, že tvor může být kdekoliv a tak se snaží co nejrychleji prohledat muzeum. Najednou se ozve hlasitý zvuk. Tým tedy už ví, kde je zvíře. Když ale dorazí na místo, čeká je překvapení. Ten zvuk udělala Sarah, která právě zavřela dveře.

 • Když před sebou Sarah spatřila Nicka, Abby, Connora a skupinu vojáků, nevěděla co má dělat. Když potom uviděla na zemi tělo Marion, bylo jí jasné, že to jsou lupiči. Proto utekla. Tím ale týmu velmi zkomplikovala situaci, protože ji tým musí nálezt dřív, než ji najde zvíře.

 • Sarah utekla do sekce muzea, kde se nachází anomálie. Je vyděšená. Když se snaží jít zpátky tam odkud přišla, zaútočí na ni zvíře. Našťestí Sarah zachovala chladnou hlavu a sáhla po nejbližším předmětu co měla u sebe, aby se ubránila. To se jí zpoloviny povedlo, protože zvíře uteklo zadními vraty muzea. Ještě si ale neuvědomila, že zvíře míří do centra Londýna - jednoho z nejrušnějších míst celé Británie.

 • Když tým dorazil k Sarah, bylo již zvíře pryč. Abby se zeptala co viděla a Sarah řekla, že se ji snažila sežrat Ammut, egyptská bohyně podsvětí. Nick nad tím chvílí přemýšlí, ale nakonec odsekne, že Ammut nemohla vidět. Týmu potom dojde co se stalo - pravěký tvor se pohybuje někde v centru Londýna. Musí se proto rozdělit. Jenny sdělí Lesterovi všechny podstatné informace, Becker zůstane v muzeu spolu s Connorem a Sarah a Abby s Nickem šli hledat tvora.

 • Lester obdrží nečekaný a velmi znepokojující telefonát. Dozví se, že ministr pověřil Christine Johnson, která se vrátila z Jamajky, vedením vojenské spolupráce s ARC. Z telefonátu jasně vyplynulo, že se James a Christine znají.

 • Sarah se podaří rozluštit hyeroglify na exponátu "sluneční klec" (anomálie mezitím zmizela). Zjišťuje, že egypťané o anomáliích věděli a mysleli si, že jsou v ní uzavřeny sluneční paprsky. Proto postavili klec z magnetitu, protože ten jediný zadržuje sluneční paprsky tak, aby se dál nešířily. Connora napadlo, že když magnetit zadržuje anomálii, aby se dál nešířila, mohl by s ní volně pohybovat. Jeho domněnka se potvrdí a když Sarah vysvětluje, že je to velmi neobvyklé, anomálie se znovu otevře a nějaký tvor chytí Connora. Toho se nakonec podaří zachránit. Connor tuší, že v anomálii může být takových tvorů víc a tak se rozhodne, že budou muset exponát zablokovat bednami. Když Connor přemýšlí o tom, co ho napadlo, zjistí, že to byl Pristichampsus - pravěký masožravý krokodýl z období Eocénu, který umí chodit i po dvou nohách. Raději zavolá Nickovi, aby si s Abby dávali pozor, protože bude pravděpodobně vyhledávat řeku. Už bylo ale pozdě. Pristichampsus plave někde v Temži.

 • Na ministerstvu vnitra se James setkává s Christine Johnson. Dozvídá se od ní, že mu ministr přestal důvěřovat. Proto přijmul Christine, aby mohla volně zasahovat do programu ARC. To Lestera velmi znepokojuje, ovšem nemůže nic udělat. Po tom co James odejde, se Christine setkává s nějakým vojákem, který v ruce drží fotografii nějakého artefaktu. Po tom co se ho Christine zeptá proč to nepřinesl, odpoví, že to byla sebevražedná mise. On i jeho vojáci už artefakt měli, ovšem potom na ně zaútočilo několik predátorů z budoucnosti. Zůstal jen on, ale artefakt tam nechal. Christine odsekne, že jí to nezajímá a nařídí mu, aby se pro artefakt vrátil.

 • Connor už zablokoval anomálii, ale nestačilo to. Prošel další tvor a tak Connor instinktivně sáhl po tom, co měl po ruce. Byla to elektricky nabitá tyč. Netušil, že když se tyč dotkne anomálie, úkaz se zavře. Nezavře se klasickým způsobem, ale celá anomálie se vtěsná do takové elektromagnetické koule. Sice se anomálie po chvíli znovu otevře, ale Connor ví, že objevil něco důležitého pro budoucnost ARC. Nesmí ale dlouho uvažovat, aby stihl znovu zablokovat anomálii.

 • Pristichampsus zamířil do nákupního centra, kde vyděsil několik lidí. Nikoho ale nezranil, takže tým mohl být v klidu. To ale jen do doby, než se Pristichampsus dostal do druhého patra, kde právě vysávala nějaká uklízečka. Měla na uších sluchátka, takže netušila, že nebezpečný tvor stojí přímo za ní.

 • Nick a Abby se snaží co nejrychleji zachránit mladou uklízečku. To se jim podaří. Abby tedy může střelit tvora uspávací šipkou. Abby ale mine a protože to byla její jediná šipka, bude záviset osud Londýna na Nickovi.

 • Když si to Nick uvědomil, neváhal. Přivázal se lanem a skočil z sruhého patra na ulici. Předpokládal, že Pristichampsus ho bude sledovat a vypadne z balkónu. Tušil správně. Tvor se rozplácl o asfalt. Když už si ale všichni mysleli, že mají po starostech, tvor se zvedl a odkráčel směrem do muzea. Pristichampsus chtěl domů. Naneštěstí Connor právě dokončil svoji barikádu. Když Pristichampsus vešel do muzea, byla barikáda pryč jen z poloviny. Nakonec si ale mohli všichni oddychnout, protože si Pristichampsus našel správnou cestu do domů. Následně se anomálie zavřela.

 • Když se tým spolu se Sarah vrátil do ARC, dal Cutter Connorovi za úkol, aby zjistil vše o tom, jak na anomálie působí elektřina. Poté zašli za Lesterem, aby představili Sarah - novou členku týmu.

 • V jednom z opuštěných panelových domů sídlí osoba, která má artefakt, který chtěla Christine. Vzpomíná, jak artefakt ukradla jednomu z vojáků. Tou osobou byla Helen, která se právě vrátila z budoucnosti.

Sledovanost

Oblíbená hláška

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 anonym anonym | 8. dubna 2011 v 13:05 | Reagovat

Chtěl bych se zeptat. Jak to dopadlo ze Sarah? Na konci třetí série řekne, že má nápad a ve čtvrté sérii se neukáže. Když už se teda Connor s Abby zeptá kde je, přeruší odpověď Lester.. Jak to s ní je?

2 Hrommi (Admin) Hrommi (Admin) | E-mail | 8. dubna 2011 v 16:09 | Reagovat

[1]: Sarah se na konci třetí série potom co se Connor, Abby a Danny ztratili zakouká do anomálie a řekne "Mám nápad". To je poslední okamžik, kdy jsme Sarah v seriálu viděli. Z toho, že se zakoukala do anomálie jsi měl vyvodit, že je šla hledat do budoucnosti. Ve čtvrté sérii Lester jemně naznačí, že Sarah v budoucnosti zemřela. Stačí? :-)

3 anonym anonym | 8. dubna 2011 v 17:37 | Reagovat

Ano děkuji :) To jsem opravdu přehlédl...

4 Anonym Anonym | 8. dubna 2011 v 17:57 | Reagovat

Jinak to naznačí Becker.. :D Já jak blázen prohledávám každou pasáž z Lesterem kde řekne že Sarah umře a on  to řekne na začátku Becker :)

5 Hrommi (Admin) Hrommi (Admin) | E-mail | 8. dubna 2011 v 18:06 | Reagovat

Tak to promiň naposled jsem viděl 1. díl 4. série někdy před 2 měsícema :D

6 Lester Lester | 11. června 2011 v 13:54 | Reagovat

Sarah mi trochu chyběla, ale s její smrtí jsem se smířil.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama