Červenec 2011

Primeval Knihy

20. července 2011 v 20:40 | Lester, Lasička, Editka |  Novinky o seriálu
Lester přišel s tím, že existují i Primeval knihy. Editka nám zjistila, že opravdu existují a zde se na ně můžete podívat. ZDE

Lasiška nám dále zjistil(a), že:
Knížky by u nás možná mohly vyjít i česky, zvažuje ti nakladatelství Fantomprint, ale je potřeba aby viděli že je o ně zájem, tak kdo chce aby knížky vyšly, ať napíše nahttp://www.fantomprint.cz/otazky-a-odpovedi čím víc zájemců bude, tím větší je možnost že to vydají.

Děkujeme Vám za takovéhle informace. =)Film a DVD na stáncích.

14. července 2011 v 16:48 | Abby |  Novinky o seriálu
  • Primeval co-creator Adrian Hodges odhalil, že dlouho očekávaný film zřejmě bude. V únoru již bylo oznámeno že spisovatel Jeff Pinkner připravuje skripta pro film. Film by neměl navazovat na seriál, bude mít svůj vlastní začátek. Ale bude se jednat o děj z prvních dvouh sérií. Nebudou tu stejně pojmenované postavy, jen budou mít stejnou zodpovědnost a nápady.

  • Další novinky. Psala jsem do dvou prodejen, kde tvoří DVD. A nechystají se udělta 3 ani 4 ani 5 sérii u nás v ČR. Takže to nebude možné koupit. Ne zatím.

Jak vznikaly scény s příšerami.

7. července 2011 v 13:29 | Abby |  Zajímavosti
Na tomto videu uvidíte, jak se natáčelo nejdříve bez jakýchkoliv příšer a nakonec se do scén přidávaly monstra počítačově.

5x6 Vystřihnutá scéna

7. července 2011 v 13:22 | Abby |  Zajímavosti
Našla jsem video, které zapadá do 6. epizody 5. série ale nebylo odvisíláno. Bylo vyjmuto z dílu.

Hlášky Díl 3x1

3. července 2011 v 20:19 | Abby
Lester: Víte taky, co zde děláme?
Becker: Odhalujete anomálie a bojujete s dinosaury, když je to třeba.
Lester: Správně, nezdáte se být překvapený.
Becker: Mám velké zkušenosti se zacházením s dinosaury, pane. Předpokládám, že proto jsem byl pro tuto práci vybrán.
Lester: Hádám, že to měl být vtip.
Becker: Ano, pane.
Lester: A pro příště - vtipy tady dělám já.

Putování s dinosaury

3. července 2011 v 11:44 | Abby
Nikdy jsem se o pravěká zvířata moc zajímala. Dozvídala jsem se informace především z bližší historie, ale nemohu říci, že by mě toto staré období ve kterém dinosauři žili nefascinovalo. Když jsem byla menší viděla jsem pár dílů - Putování s pravěkými zvířaty i Putování s dinosaury, ale již si to nepamatuji, proto jsem se rozhodla, že se na tyto díly podívám znovu. Myslím že, toto téma úzce souvisí s naším seriálem a proto ti, co ho neviděli, by měli rozhodně shlédnout.

PUTOVÁNÍ S DINOSAURY
1. EPIZODA - NOVA KREV
2. EPIZODA - ČAS TITÁNŮ
3. EPIZODA - KRUTÉ MOŘE
4. EPIZODA - GIGANTI OBLOHY
6. EPIZODA - KONEC DYNASTIE

Rozhodně budu ráda, když mi sdělíte Vaše pocity, jak se Vám to líbilo a podobně. =)

ČT 1 Vysílání dílu 3x1

2. července 2011 v 23:10 | Abby |  Novinky o seriálu
Česká televize se rozhodla každou neděli odvysílat Váš oblíbený seriál. Vysílání začne mojí oblíbenou třetí sérií a bude dále pokračovat 4. sérií.

Začínáme prvním dílem třetí série 3. 7. 2011 v 17:15 na ČT 1.


Překvápko - 5 miniepizod

1. července 2011 v 20:56 | Abby |  Novinky o seriálu
Našla jsem pět miniepizody k začátku 4. série, které ji předcházely. Když si chvilku počkáte, dám vám je sem ke stažení shlédnutí a i s titulky. =)

1. EPIZODA - CZE TITULKY - ONLINE - KE STAŽENÍ S TITULKY
2. EPIZODA - CZE TITULKY - ONLINE - KE STAŽENÍ S TITULKY
3. EPIZODA - CZE TITULKY - ONLINE - KE STAŽENÍ S TITULKY
4. EPIZODA - CZE TITULKY - ONLINE - KE STAŽENÍ S TITULKY
5. EPIZODA - CZE TITULKY - ONLINE - KE STAŽENÍ S TITULKY


5. Věc mezinárodní

1. července 2011 v 17:07 | Ahena
Stručný popis
Po celém světě se začínají objevovat anomálie. Philip využívá vhodné, předpovídané chvíle k uskutečnění svého plánu.

Detailní popis
V centru města se objeví T-rex a terorizuje nic netušící obyvatele.
Mezitím se vrátil Lester, který se nestačí divit co se během toho událo. Lester chce promluvit s ministrem o potencionálním nebezpečí, které hrozí ze strany Philipa. Je to však příliš zdlouhavé, proto chce Matt jednat ihned. Nabízí se, že půjde do "Nového svítání" a zabrání Philipovi zničit svět. Domlouvají akci, přičemž vstoupí Philip - nastane trapné ticho. Lester rozpustí tým a začne s Philipem diskutovat.

V týmu panují pochybnosti. Emily se bojí, že vypnutí přístroje Mattem způsobí změnu, která zničí svět. Matt však věří, že to musí udělat sám a uvědomuje si odpovědnost, která na něj dopadá.

Rozezní se alarm. V televizi zní zprávy o T-rexovi, který chodí městem a ničí vše co mu stojí v cestě. Tým jde do akce, Connor má za úkol zdržet Philipa jak to jen půjde. Řekne mu o problému s prototypem v laboratoři. Tato "závaa" je však velmi rychle vyřešena.

Tým (Becker, Abby, Emily) dorazil na místo.
Matt se ještě zdržel v zácpě, jede do centra, jelikož je to jediná volná cesta. Zastaví jej mladá dívka, jejíž kamarádka Lancey je velmi vážně zraněná. Snaží se jí pomoct, ale bohužel je pozdě. Odvede dívku do auta, ale ona tam Lancey nemůže nechat. Utíká za ní, udělala však osudovou chybu a objevuje se T-rex. Tým se pohybuje směrem k nim, ale Matt jej stihne do jejich příchodu zabít.

Začínají se dít divné věci. Po celém světě se objevují anomálie. Nastává pohotovost. Jednou za cca milion let se magnetické pole země prohodí a anomálie jsou toho všeho součástí.

Emily a Matt jsou na cestě do nového svítání zabránit konci světa, ale Connor a Philip též. Philip vysvětluje svou teorii. Pokud vytvoří jednu velkou anomálii, všechny ostatní se nedostatkem energie zavřou. Connor si však není jist, zda jde o dobrý krok. Zácpa je na všech hlavních silnicích. Philips s Connorem jedou zkratkou.

Becker a Abby jedou zavřít anomálii, která vypouští zvířata z Prekambria do přítomnosti.
Connor nezvládne řízení, když na ně zaútočí Kaprosuchus. Auto se převrátí a Connorovi se zasekne noha. Nemůže se osvobodit. Philip jej nechá na pospas osudu. Naštěstí Abby přispěchá na pomoc.

Emily a Matt přijedou k Novému svítání. Zde Philip již zahajuje postup. V cestě jim však stojí hejno pterosaurus, naštěstí stihnou utéci pod dveře. Zde je však objeví a chtějí je vyvést ven. Naštěstí jsou ale pterosauři k dobru a zneškodní stráž. Matt, Emily, Abby a Connor se setkávají.

Mezitím v arše Lester pomáhá vytížené Jess s komunikací mezi týmy. Když Becker bojuje s dalším zvířetem z anomálie, ztratí s archou spojení, neví se o něm.

Connor se chystá zablokovat odpočet nového stroje. Opouští Abby a Emily. Bohužel se mu akci přerušit nepovede. Philip jej vždy zablokuje. Ke všemu nefunguje spojení. Emily je v bezvědomí a Abby bojuje s April. Při její záchraně ji April přemůže, naštěstí opět Pterosauři prokáží službu a shodí Apríl z poschodí. Je na místě mrtvá.

Matt přijde do centrály Nového svítání a ohrožuje Philipa zbraní. Nutí jej vypnout přístroj. Je přesvědčen, že zničí svět. Philip však věří v lepší obrat. Matt je chycen stráží. Zapnutí přístroje pokračuje i přes snahu Connora který vypnul urychlovací cívku. Philip má však záložní zdroj a přesto se stroj zapne.
Connor je vtažen do uměle vytvořené anomálie.

Sledovanost

Oblíbená hláška
Lester: "Na parkovišti je můj nový Jaguár! Tentokrát je to osobní." (Velké ohrožení osobního majetku ze strany anomálie opodál)
"Víš vůbec kolik ta věcička stála?" (profesionálně zneškodní zvíře)