5. Věc mezinárodní

1. července 2011 v 17:07 | Ahena
Stručný popis
Po celém světě se začínají objevovat anomálie. Philip využívá vhodné, předpovídané chvíle k uskutečnění svého plánu.

Detailní popis
V centru města se objeví T-rex a terorizuje nic netušící obyvatele.
Mezitím se vrátil Lester, který se nestačí divit co se během toho událo. Lester chce promluvit s ministrem o potencionálním nebezpečí, které hrozí ze strany Philipa. Je to však příliš zdlouhavé, proto chce Matt jednat ihned. Nabízí se, že půjde do "Nového svítání" a zabrání Philipovi zničit svět. Domlouvají akci, přičemž vstoupí Philip - nastane trapné ticho. Lester rozpustí tým a začne s Philipem diskutovat.

V týmu panují pochybnosti. Emily se bojí, že vypnutí přístroje Mattem způsobí změnu, která zničí svět. Matt však věří, že to musí udělat sám a uvědomuje si odpovědnost, která na něj dopadá.

Rozezní se alarm. V televizi zní zprávy o T-rexovi, který chodí městem a ničí vše co mu stojí v cestě. Tým jde do akce, Connor má za úkol zdržet Philipa jak to jen půjde. Řekne mu o problému s prototypem v laboratoři. Tato "závaa" je však velmi rychle vyřešena.

Tým (Becker, Abby, Emily) dorazil na místo.
Matt se ještě zdržel v zácpě, jede do centra, jelikož je to jediná volná cesta. Zastaví jej mladá dívka, jejíž kamarádka Lancey je velmi vážně zraněná. Snaží se jí pomoct, ale bohužel je pozdě. Odvede dívku do auta, ale ona tam Lancey nemůže nechat. Utíká za ní, udělala však osudovou chybu a objevuje se T-rex. Tým se pohybuje směrem k nim, ale Matt jej stihne do jejich příchodu zabít.

Začínají se dít divné věci. Po celém světě se objevují anomálie. Nastává pohotovost. Jednou za cca milion let se magnetické pole země prohodí a anomálie jsou toho všeho součástí.

Emily a Matt jsou na cestě do nového svítání zabránit konci světa, ale Connor a Philip též. Philip vysvětluje svou teorii. Pokud vytvoří jednu velkou anomálii, všechny ostatní se nedostatkem energie zavřou. Connor si však není jist, zda jde o dobrý krok. Zácpa je na všech hlavních silnicích. Philips s Connorem jedou zkratkou.

Becker a Abby jedou zavřít anomálii, která vypouští zvířata z Prekambria do přítomnosti.
Connor nezvládne řízení, když na ně zaútočí Kaprosuchus. Auto se převrátí a Connorovi se zasekne noha. Nemůže se osvobodit. Philip jej nechá na pospas osudu. Naštěstí Abby přispěchá na pomoc.

Emily a Matt přijedou k Novému svítání. Zde Philip již zahajuje postup. V cestě jim však stojí hejno pterosaurus, naštěstí stihnou utéci pod dveře. Zde je však objeví a chtějí je vyvést ven. Naštěstí jsou ale pterosauři k dobru a zneškodní stráž. Matt, Emily, Abby a Connor se setkávají.

Mezitím v arše Lester pomáhá vytížené Jess s komunikací mezi týmy. Když Becker bojuje s dalším zvířetem z anomálie, ztratí s archou spojení, neví se o něm.

Connor se chystá zablokovat odpočet nového stroje. Opouští Abby a Emily. Bohužel se mu akci přerušit nepovede. Philip jej vždy zablokuje. Ke všemu nefunguje spojení. Emily je v bezvědomí a Abby bojuje s April. Při její záchraně ji April přemůže, naštěstí opět Pterosauři prokáží službu a shodí Apríl z poschodí. Je na místě mrtvá.

Matt přijde do centrály Nového svítání a ohrožuje Philipa zbraní. Nutí jej vypnout přístroj. Je přesvědčen, že zničí svět. Philip však věří v lepší obrat. Matt je chycen stráží. Zapnutí přístroje pokračuje i přes snahu Connora který vypnul urychlovací cívku. Philip má však záložní zdroj a přesto se stroj zapne.
Connor je vtažen do uměle vytvořené anomálie.

Sledovanost

Oblíbená hláška
Lester: "Na parkovišti je můj nový Jaguár! Tentokrát je to osobní." (Velké ohrožení osobního majetku ze strany anomálie opodál)
"Víš vůbec kolik ta věcička stála?" (profesionálně zneškodní zvíře)
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ahena Ahena | Web | 1. července 2011 v 17:11 | Reagovat

Tyto popisy dílů mne zabijí.

2 Lester Lester | E-mail | 1. července 2011 v 17:13 | Reagovat

[1]:Sice zabíjí, ale výsledek je výborný :D (až na pár chyb, ale to je detail)

3 Ahena Ahena | 1. července 2011 v 17:16 | Reagovat

[2]: Určitě opravím. Tedy jen gramatické a slovoslední. To že jsem dala smrt April brzy nevadí :D. Bylo by to zdlouhavé.

4 Werí Werí | Web | 3. července 2011 v 9:31 | Reagovat

Matt nestihne T-Rexe zabít, jen omráčit :D...ty jejich pistolky zvířata nezabíjí :D

5 Lester Lester | E-mail | 3. července 2011 v 9:39 | Reagovat

[4]: Já si to taky říkal,že to řekli na začátku 4.série, že mají nové omračovací pistole a nejvyšší dávka omráčí i T-rexe.

6 fredka963 fredka963 | 11. července 2011 v 17:52 | Reagovat

kedi tam date aj 7 cast

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama